دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی

دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی که عموما دیگ پخت نامیده میشود در بسیاری از کشتارگاه ها و صنایع تبدیل ضایعات مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر ضایعات کشتارگاهی از جمله ضایعات دام ، طیوریا ماهی دارید که می خواهید به یک ماده ارزشمند تر تبدیل شوید، دیگ پخت ضایعات (دستگاه تبدیل ضایعات) آسان ترین راه برای انجام این کار است، که با هرسه روش حرارت مستقیم یا بخارغیر مستقیم(تولید شده توسط دیگ بخار ) ویا با دیگ روغن داغ کار می کند .

دیگ پخت ضایعات یک دستگاه ساده و سریع برای نصب است که شما می توانید به سرعت برای تبدیل ضایعات کشتارگاهی یا پودر ماهی، دریک محدوده استثنایی از محصولات جانبی حیوانی و طیور به سرعت راه اندازی کنید. این شامل عناصر گوشتی و استخوانی مخلوط،  ضایعات مرغ و پرهای مرطوب است.

ساختمان و اجزائ تشکیل دهنده دیگ پخت ضایعات

  1. بدنه یا جداره  داخلی که معمولا از فولاد ضد سایش انتخاب می گردد.
  2. بدنه یا جداره خارجی که معمولا از بدنه داخل نازکتر بوده و از فولاد معمولی انتخاب میگردد(صرفا جهت تزریق بخار می باشد)
  3. شفت مرکزی به همراه بازوی های آن که معمولا به دلیل خورندگی از فولاد ضد سایش انتخاب شده و از مهمترین اجزائ دیگ پخت ضایعات میباشدکه بسته به ظرفیت دستگاه تبدیل ضایعات طول و قطر و تعداد بازوهای آن متغیر می باشد.
  4. الکترو موتور ،گیربکس،یاتاقان های مربوطه که وظیفه آنها تبدیل دور مرکزیت شفت اصلی وچرخاندن بازوهای دستگاه تبدیل ضایعات میباشد که این تجهیزات نیز بر اساس ظرفیت مشخص می گردنند.
  5. قسمت گلویی شفت مرکزی دیگ پخت که از لحاظ آب بندی باید کاملا عایق بوده و این قسمت خود شامل نخ گرافیت بوش چدنی (ضد خورندگی) مناسب جهت سوار شدن شفت مرکزی دیگ پخت ضایعات بوش نگه دارنده شفت مرکزی و بدنه اصلی دیگ پخت ضایعات به همراه عینکی های مربوطه جهت عایق بودن و آب بندی مورد استفاده قرار میگیرد.
  6. عایق بندی یا ایزولاسیون دیگ پخت: دستگاه دیگ پخت ضایعات نیز همانند سایر دستگاهای صنعتی به دلیل جلوگیری از هدر رفت و اتلاف انرژی مورد عایق بندی و ایزولاسیون قرار میگیرد که با توجه به نیاز مشتری پس از عایق بندی داخلی که معمولا از پشم سنگ میباشد بر روی آن ورق استنلیس استیل،گانوانیزه گرم ویا آلومینیوم مورد استفاده میباشد.
  7. شاسی ،تابلو برق دستگاه نیزبه همراه شیر های ورودی خروجی بخار از جمله سایر تجهیزات دیگ پخت ضایعات میباشد که بسته به ظرفیت دیگ انتخاب می گردد.

اساس کار دیگ های پخت ضایعات بدین ترتیب میباشد که ضایعاتی که در صنایع کشتار باقی میمانند پس از جدا سازی و گرفتن آب تا حدودی توسط پمپ یا هر وسیله دیگری تا نزدیکی دیگ پخت حمل گردیده سپس داخل یک آسیاب کوچک جهت شکستن ضایعات بزرگ ریخته و پس از آن توسط یک بالابر (سپراتور) از محل گلویی دیگ به داخل دیگ پخت انتقال یافته ونهایتا درب دستگاه تبدیل ضایعات بسته شده(از نظرآب بندی بسیار مهم میباشد)نکته مهم قبل از بار گیری دستگاه تبدیل ضایعات ایت است که الکترو موتور وگیربکس دستگاه میباستی در حال کار باشد پس از انجام بارگیری دستگاه طی یک فراِیند که حدودا مابین 5الی 6 ساعت بوده بسته به  ضایعات کشتاری انها را تبدیل به ماده ای بنام (پودر گوشت) می نماید.

در کنار دیگ اصلی پخت ضایعات معمولا   تعدادی تجهیزات نیز مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آنها میتوان به خشکن کن، اسیاب،سایکلون، کندانسور بو گیر ،بوسوزپمپ وکیوم ،پمپ سیرکوله،استخر تصفیه خانه نام برد که همگی موارد یا دشده از تولیدات شرکت انرژی بخار گستر می باشد.

در بسیاری از کشتارگاها پس از انجام فرآیند پخت ضایعات که حدودا بین 6الی 7 ساعت طول میکشد برای اینکه محصول خروجی از دیگ پخت ضایعات دارای بهترین کیفیت باشد آنرا داخل دستگاهی بنام خشک کن ریخته و داخل آن توسط بخار خشک میگردد.

معمولا دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی در 3 ظرفیت 3.5تن معادل 5000 لیتر،5 تن معادل 7 لیتر  و 7 تن معادل 9500 لیتر در مجموعه انرژی بخار گستر طراحی و ساخته میشود .

در جدول زیر مشخصات دیگ پخت ضایعات در دو ظرفیت استاندارد 3.5 تن و5 تن میباشد.

ردیف طول دستگاه عرض ارتفاع
دیگ پخت 3.5 تن 5500 میلیمتر 1600 میلیمتر 2700 میلیمتر
دیگ پخت 5 تن 6800 ملیمتر 1600 میلیمتر 2700 میلیمتر

 

# دیگ پخت ضایعات کشتارگاهی

# دیگ پخت ضایعات مرغ

# قیمت دیگ پخت ضایعات مرغ

# قیمت دیگ پخت ضایعات

دوشنبه ۲۱-۰۵-۱۳۹۸